PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786296}

1922

6,0 40 616
ocen
6,0 10 1 40616
1922
powrót do forum filmu 1922

W filmie raczej nie uświadczymy dynamicznej akcji, ale klimat filmu przyciąga. Podobała mi się gra Thomasa i jego amerykańsko-farmerski akcent. Elementy horroru też nie były złe, dobrze się komponowały z całokształtem. Ogólnie polecam.

ocenił(a) film na 6
qbranchmaster

a mnie właśnie jego akcent najbardziej irytował w tym filmie :D
ogólnie jeśli luisz filmy w podobnym klimacie to polecam Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii - mega!

ocenił(a) film na 5
tomasz_ratajczak

O tak, mnie właśnie strasznie denerwował akcent głównego bohatera, identyczny jak ten Jeffa Bridgesa, tylko Bridges go w pogodniejszych, lżejszych filmach używał, a tutaj do takiego ponurego klimatu to nie pasuje.

Ogólnie sam film mocno przeciągnięty i za dużo z E.A. Poe bierze, może pierwowzór też był taki wtórny, ale to wtedy jedynie dowód, że nie warto ekranizować wszystkiego, co King napisał. Tu ogólnie nie wymyślono dość materiału na pełnometrażowy film, a główny bohater nigdy nie był tym dobrym farmerem, tylko od pierwszej sceny jawi się jako ten przejaskrawiony prostak z przesadnym akcentem.

Niby zły nie jest film, ale można go sobie spokojnie darować - 5/10.

Roy_v_beck

szkoda że ty sobie nie darowałeś

ocenił(a) film na 5
tisoc

owszem, też żałuję, to pośrednio wynika przecież z tego, co napisałem.

tomasz_ratajczak

Widziałem :-) Świetny film!

qbranchmaster

naprawdę dobry

ocenił(a) film na 10
qbranchmaster

Film majstersztyk!! Tak wciągnął, tak trzymał w napięciu, że coś pięknego! Mocny film, świetnie zrobiony. Polecam!!

ewelina_m

Podpisuje się pod tym nie czułem ani chwili znużenia napewno warto zobaczyć

ocenił(a) film na 7
qbranchmaster

Nie sądzę aby intencją twórców było stworzenie obrazu z dynamiczną akcją :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones